​Vihet gurthemeli për ndërtimin e lagjes për familjet në nevojë në Podujevë

Në Podujevë është vënë gurthemeli për ndërtimin e lagjes për familjet në nevojë. Familja Stublla ka dhuruar një hektar tokë,…

Çeku e Bulliqi takojnë komunitetin artistik të Podujevës

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Vetëvendosjes Shpejtim Bulliqi bashkë me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe…

Hyseni e Abdixhiku takojnë gratë që janë pjesë e listës së LDK-së për kuvendin komunal

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ekrem Hyseni bashkë me kryetarin e kësaj…

​Vdes një person në një vetaksident në Podujevë

Një person ka humbur jetë në një vetaksident që ndodhi këtë të hënë në fshatin Obrançë të Podujevës. Këtë e…

Zhduket një vajzë në Podujevë

Për më shumë se dy javë nuk dihet gjë për fatin e një vajze në Podujevë. Nëna e saj ka…

​Prishtina e Podujeva sot mund të kenë ndërprerje të ujit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se sot gjatë ditës mund të ketë çrregullim me furnizim të rregullt me…

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me COVID

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në vendin tonë. Kryeqyteti numëron 154 raste të tilla.…

Sekuestrohen armë e municione, 5 të arrestuar në Peran të Podujevës

Drejtoria rajonale e policisë së Prishtinës ka ngritur prezencën policore dhe riorientuar shpërndarjen në terren me qëllim mbulimin e secilës…

Plagoset një person në Podujevë

Një person i gjinisë mashkullore është plagosur me armë zjarri në fshatin Penuh të Komunës së Podujevës. Dyshimet e para,…
error: