Rrahu gruan edhe pse kishte urdhër mbrojtje nga gjykata

Një grua ka njoftuar poicinë në Podujevë se një burrë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, edhe pse…

Mashtronte me mjaltë me prejardhje të papërcaktuar, ndalohet tregtari

Një burrë është ndaluar në Podujevë, pasi dyshohet se ka shitur mjaltë industrial me prejardhje të papërcaktuar, duke e prezantuar…

Komunat e VV-së kundër AKK-së që ngriti padi ndaj MAShTI-t e MSh-së

Katër kryetarët e komunave që udhëhiqen nga Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media kanë bërë të ditur se nuk…

​Podujevë, plagoset një person pas të shtënave në një lokal

Një person është plagosur në orët e para të ditës së sotme në Podujevë. Rasti është konfirmuar nga Policia e…

​Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Podujevë, humbin jetën dy persona

Një aksident i rëndë trafiku me pasoja fatale ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme. Dy persona…

​Podujeva së shpejti do të bëhet me fushë të volejbollit në rërë

Krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), presidenti Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, janë takuar me…

Podujeva po bëhet me pishinë të mbyllur gjysmë-olimpike

Kuvendi Komunal i Podujevës miratoi sot propozim-vendimin për caktimin e lokacionit për ndërtimin e pishinës së mbyllur gjysmë-olimpike në Podujevë,…

Një i plagosur me armë zjarri në Podujevë

Një person është plagosur si rezultat i shtënave me armë zjarri në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Zëdhënësi i Policisë…

​Katër vite pa legjendën e futbollit

Sot bëhen katër vite nga ndarja prej jetës e legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët…

Finalja kundër Dritës, Podujeva organizon transport për tifozët e Llapit

Komuna e Podujevës ka organizuar transportin për tifozët llapjanë për në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku sonte luhet finalja e Kupës…