A janë shpeshtuar vërshimet? Ahmeti: Ja pse po ndodh, duhet investim në pajisje

Dëme të mëdha në infrastrukture rrugore, ekonomi familjare dhe në bujqësi, janë shkaktuar në disa komuna si pasojë e vërshimeve…

Një person gjendet i alivanosur në fushë, mjeku konstaton vdekjen e tij

Një person është gjetur i alivanosur në një fushë në Podujevë. Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur…

​Vodhi në gjendje të dehur, arrestohet llapjani

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi kishte vjedhur në një lokal në Podujevë. Në raportin 24-orësh bëhet…

Ngjarjet e datës 24 nëntor

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Salla e takimeve të KGJK-së, ora 09:00)  Komisioni për Ekonomi shqyrton ndryshim-plotësimin…

Murgull dhe Repa, vendet me të prekurat nga vërshimet në Podujevë

Si pasojë  reshjeve të sotme të shiut disa fshatra në Podujevë janë prekur nga vërshimet. Gjendje më e rënduar nga…

Vdes 50 vjeçarja nga Podujeva pasi ra nga një objekt

Një grua 50 vjeçare ka vdekur sot pasi ra nga lartësia e një objekti. Policia ka konfirmuar se aktualisht ka…

Krisma që tronditën Podujevën në mesditë, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë në qendër të Podujevës. Rastin e ka konfirmuar edhe…

Nesër nis asfaltimi i segmentit rrugor Besi-Podujevë, lloti 4

Nga data 19 tetor deri 22 tetor, rruga segmenti i rrugës nacionale N25 Besi -Podujevë, lloti 4, do të jetë…

Rrahu gruan edhe pse kishte urdhër mbrojtje nga gjykata

Një grua ka njoftuar poicinë në Podujevë se një burrë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, edhe pse…

Mashtronte me mjaltë me prejardhje të papërcaktuar, ndalohet tregtari

Një burrë është ndaluar në Podujevë, pasi dyshohet se ka shitur mjaltë industrial me prejardhje të papërcaktuar, duke e prezantuar…