Një muaj paraburgim për M.Rr që plagosi tre persona në Pejë

Një muaj paraburgim është caktuar ndaj M.Rr i cili më 2 janar plagosi tre persona në Pejë. Nga Gjykata Themelore…

Çitaku: Gjendja e personave të lënduar mbrëmë është stabile

13 persona mbrëmë kanë kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente, si shkak i lëndimeve trupore nga mjetet piroteknike. Dy prej tyre…

Vdes 58 vjeçarja e plagosur në Podujevë

58 vjeçarja e plagosur të dielën në Podujevë ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Kështu bëhet…

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

Një grabitje ka ndodhur në një bankomat në një nga qendrat tregtare në lagjen Veternik në Prishtinë. Aty është plagosur…

Rrahje në Deçan, plagosen 4 persona

5 persona janë përfshirë një përleshje në Deçan, me ç’rast katër prej tyre janë plagosur meqë aty u përdorur edhe…

Plagosje në Fushë Kosovë, sulmohen edhe policët

Një person është plagosur me armë zjarri në mesditën e së martës në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë. deri…

Të shtëna me armë zjarri, plagoset një person në Pejë

Në mbrëmjen e së premtes (dje) një person është plagosur në Pejë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e…

Plagoset për vdekje një 82 vjeçar në Malishevë

Në pasditen e së martës, një 82 vjeçar ka vdekur në Malishevë. Nga policia kanë njoftuar se 82 vjeçari ishte…

Lipjan, një i vdekur dhe 5 të plagosur nga një përplasje me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Hallaq i Madh të Lipjanit, ku ka mbetur i…

Plagoset një 28-vjeçar në Shijak

Një i ri ka mbetur i plagosur në Shijak mbrëmjen e sotme. Sipas informacioneve ai është plagosur me armë zjarri…
error: