Aksident mes disa veturave në Rrugën e Kombit, një person në gjendje të rëndë

Një aksident është regjistruar në Rrugën e Kombit në fshatin Skuraj në Milot. Një automjet me targa të Kosovës ka…

Një i plagosur me armë zjarri në Gjakovë, arrestohet një i dyshuar

Një person është plagosur nën rrethana ende të pasqaruara sonte në rrugën “Yll Morina” në Gjakovë, ndërkohë që lidhur me…

Plagoset një person në Shkodër

Një person është qëlluar në orët e mbrëmjes me armë zjarri në lagjen Dobrac të Shkodrës. Sipas informacioneve paraprake, është…

57 persona të vrarë , 169 të tjerë janë plagosur në Ukrainë

Ministria e Shëndetësisë e Ukrainës raporton për 57 ukrainas të vrarë dhe 169 të tjerë të plagosur nga sulmi rus.…

Plagosje në Fushë Kosovë

Një person ka kërkuar trajtim mjekësor në QKUK, pasi që ishte i lënduar në dorë. Nga stafi mjekësor është bërë…

Plagoset një person në Prishtinë

Një person është plagosur nga arma e zjarrit sonte në Prishtinë. Sipas zëdhënëses së Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora…

22 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Sot mbushen 22 vjet nga masakra në natën midis 3 dhe 4 shkurtit 2000 në veri të Mitrovicës, ku ‘Rojat…

Tre të plagosur në Obiliq si pasojë e përleshjes fizike

Tre persona kanë marrë plagë fizike si pasojë e një përleshjeje fizike që ka ndodhur sot në Obiliq. Lajmi për…

Breshëri plumbash drejt një lokali në Tiranë, një i vdekur e katër të plagosur

Një 35-vjeçar ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur, pas përplasjes me armë zjarri këtë pasdite…

Vdiq nga plagët e marra, arrestohen dy persona

Një person ka mbetur i plagosur në dyqanin e tij në Mitrovicë. Ndonëse ishte dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal,…