Hotel “Bonita”- destinacioni për kosovarët me risi dhe çmime të volitshme

“Shtëpia e dytë” e kosovarëve në Shqipëri edhe këtë vit ka hapur dyert për turistët. I vendosur buzë detit Adriatik…

13-vjeçari mbytet në një pishinë në Gjakovë

Një 13-vjeçar dyshohet se është mbytur në një pishinë në Gjakovë. Ai u dërgua në Spitalin e Gjakovës pa shenja…

Humb jetën në Durrës një 10-vjeçar nga Kosova

Një i mitur ka humbur jetën në Durrës. Mësohet se sot, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi…

Pronarët e pishinave ultimatum Qeverisë: Do të bllokojmë kufirin me Shqipërinë

 “Kryeministër, nëse nuk na ndihmoni, na leni të punojmë”, kjo ishte njëra nga pankarta që mbanin në duar pronarët e…

​Protestojnë edhe pronarët e pishinave

Vendimet e fundit të Qeverisë së Kosovës kundër pandemisë Covid-19 kanë ngjallur pakënaqësi të mëdha te shumë kategori ekonomike. Pronarët…

Hapin pishinat, dy të arrestuar në Mitrovicë

Dy persona janë arrestuar në Mitrovicë e në fshatin Shupkovë të kësaj komune, pasi që të njëjtit janë takuar duke…

Policia mbyll pishinat e hapura në kundërshtim me vendimet antiCOVID-19

Policia e Kosovës ka ndërmarrë sot në disa rajone veprime ndaj disa personave/pronarëve, që kishin hapur pishinat e tipit të…

Mbytet në pishinë një fëmijë 13 vjeçar

Një fëmijë i gjinisë femërore e moshës rreth 13 vjeç është mbytur në një pishinë teksa ishte duke u larë.…

Pishina ku rrezikohen fëmijët

Banoret e fshatit Llukar të Prishtinës po e shohin pishinën në këtë fshat si rrezik për fëmijët. Ata kanë kërkuar…