Shefi i Pfizer: Vaksinimi antiCOVID mund të bëhet i përvitshëm

Njerëzit do të kenë të ngjarë të kenë nevojë të kenë vaksinime vjetore kundër COVID-19 për shumë vite në vijim,…

Pfizer kërkon miratimin e pilulës antiCOVID në SHBA

Kompania amerikane Pfizer njoftoi se ka kërkuar miratimin për përdorimin urgjent të pilulës së saj antiCOVID-19 në Shtetet e Bashkuara.…

Vaksina Pfizer për fëmijët miratohet në Mal të Zi

Instituti për Barnat dhe Pajisjet Mjekësore të Malit të Zi (CinMED) ka lëshuar licencën për tregtimin e vaksinës Pfizer të…

Meta dekreton marrëveshjen me Pfizer për vaksinat COVID-19

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar aktin normativ të votuar në seancë plenare për marrëveshjen mes Ministrisë së Shëndetësisë…

Pfizer do të fitojë 36 miliardë dollarë nga shitjet e vaksinave në vitin 2021

Kompania farmaceutike amerikane Pfizer ka rritur parashikimin e të ardhurave nga shitja e vaksinave kundër COVID-19 për këtë vit në…

Hulumtimet: Doza e tretë Pfizer, 95.6 për qind efektive

Doza e tretë e vaksinës antiCOVID-19 e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech është 95.6 për qind efektive kundër formave simptomatike…

Studimi: Vaksina Pfizer shumë efektive kundër delta tek adoleshentët

Vaksina Pfizer/BioNTech është shumë efektive në parandalimin e infeksionit dhe sëmundjeve simptomatike të shkaktuara nga varianti delta i koronavirusit tek…

Pfizer, 93 për qind efektive në parandalimin e shtrimit të të rinjve në spital

Vaksina Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit ishte 93 për qind efektive në parandalimin e shtrimeve në spital te të rinjtë e moshës…

Izraeli: Doza përforcuese e Pfizer forcon imunitetin te personat mbi 40-vjeç

Zyrtarët izraelitë të shëndetësisë njoftuan sot se doza përforcuese e vaksinës Pfizer/BioNTech kanë rritur mbrojtjen te njerëzit mbi 40-vjeç. Të…

​Shefi i “Pfizer” vizitë në Shqipëri, Rama: Na hapi dyert në momentin më të vështirë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mirëpriti sot në Tiranë drejtorin ekzekutiv të kompanisë Pfizer, Albert Bourla, i cili qëndroi në…
error: