Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer: Doza e tretë e vaksinës mund të jetë e nevojshme

​Drejtori Ekzekutiv i kompanisë Pfizer ka dalë me një deklaratë të re të fundmi ku bën me dije se njerëzit…

Mbërrin sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ka mbërritur sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të…

Ish-ministri Zemaj pranon konfirmimin për blerjen e vaksinës Pfizer-BioNTech

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se kompania Pfizer-BioNTech, i ka dërguar konfirmimin për blerjen e  vaksinave nga Pfizer-BioNTech.…

Austria kërcënon të bllokojë 100 milionë doza Pfizer për BE

​Austria kërcënon të bllokojë 100 milionë doza të vaksinës Pfizer për vendet e BE për tremujorin e katërt, nëse nuk…

Pfizer-Biontech do të prodhojë 250 milionë vaksina deri në qershor

​Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka dhënë certifikimin për prodhimin e vaksinës së BioNTech-Pfizer në Marburg. Fabrika gjermane është thirrur…

Pfizer/BioNTech: Ne do të dorëzojmë 200 milionë doza në BE

Kompanitë farmaceutike Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë arritur një marrëveshje me Bashkimin Evropian për furnizimin e 200 milion…
error: