Pfizer kërkon miratimin e vaksinës për fëmijët e moshës 5-11 vjeç

​Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë kërkuar një autorizim të përdorimit urgjent për vaksinën e tyre antiCOVID-19 për fëmijët…

Pfizer/BioNTech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për BE-në

Kompanitë Pfizer/BioNTech dhe Moderna rritën çmimet e vaksinës kundërCOVID-19 në marrëveshjen e fundit me Bashkimin Evropian (BE). Sipas Financial Times,…

Në Shqipëri mbërrijnë mbi 32 mijë doza të vaksinës Pfizer

Në Shqipëri kanë mbërritur edhe mbi 32 mijë doza të vaksinës Pfizer, duke e çuar numri në përgjithshëm në mbi…

Britania e Madhe miraton vaksinën Pfizer për 12-15-vjeçarët

​Britania e Madhe ka miratuar vaksinën antiCOVID-19 Pfizer/BioNTech për përdorim te fëmijët e moshës 12 deri në 15 vjeç. Agjencia Rregullatore…

BE marrëveshje me BioNTech/Pfizer për blerjen e 1,8 miliardë vaksinave

​Komisioni Europian ka arritur një marrëveshje me prodhuesin e vaksinave Covid-19 BioNTech/Pfizer për të blerë deri në 1,8 miliardë doza…

Nis vaksinimi me Pfizer, interesim i madh i personelit shëndetësor për imunizim

Pas arritjes së 4 mijë e 680 dozave të vaksinës Pfizer/Biontech kundër COVID-19, në qendrën e vaksinimit në sallën “1…

Sot pritet të arrijnë në Kosovë 4680 vaksina Pfizer

Sot në Kosovë pritet që të arrijnë 4680 dozat e para të vaksinës anti-COVID të llojit Pfizer. Këto vaksina janë…

Kontrata me Pfizer përplas ish-ministrat me deputeten e LVV-së

Deputetja e LVV-së Doarsa Kica-Xhelili, në debatin e sotëm parlamentar ku po diskutohet gjendja me pandeminë COVID-19, tha se imponohet…

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer: Doza e tretë e vaksinës mund të jetë e nevojshme

​Drejtori Ekzekutiv i kompanisë Pfizer ka dalë me një deklaratë të re të fundmi ku bën me dije se njerëzit…

Mbërrin sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ka mbërritur sasia e parë e 22 mijë e 230 dozave të…