MPJD refuzon kërkesën e Petkoviqit për vizitën në Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë drejtorit të së ashtuquajturës zyrë për Kosovën në qeverinë…

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë do të takohen sot në Bruksel në kuadër të procesit dialogut, në kohën…

​MPJD: Petkoviq nuk iu lejua hyrja në Kosovë sepse në vazhdimësi përdori gjuhë të urrejtjes

 Shefit të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq nuk i është lejuar vizita dy ditore(3-4 shtator) në Kosovë. Nga…

​Petkoviqit i ndalohet hyrja në Kosovë

Shefi i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. Petkoviq ishte paraparë që…

​Petkoviqi viziton Kosovën me lejen e MPJD-së

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq do të qëndroj të hënën dhe të…

​Vela nga zyra e presidencës i reagon Petkoviqit: Kosova ka dëshmuar me shekuj që mbron trashëgiminë kulturore

Shefi i kabinetit të zyrës së presidencës së Kosovës, Blerim Vela i ka reaguar drejtorit të ashtuquajturës zyre për Kosovën…

MPJD: Petkoviq ka leje për të hyrë në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq po qëndron në Kosovë me leje të…

Petkoviqit i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën

Drejtori i të ashtuquajturës zyre Serbe për Kosovën,  Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. kështu ka bërë të…
error: