Pse meshkujt nuk kanë celulit?

Meshkujt duket se nuk e dinë problemin e shëmtuar të celulitit për shkak të disa dallimeve fiziologjike në krahasim me…

Studimi zbulon lidhjen e gjumit me peshën tonë trupore

Gjumi luan një rol të madh në shëndetin e përgjithshëm, por kur bëhet fjalë për mbajtjen e një peshe të…

Ky lloj çaji mbron nga gripi, ndihmon në pagjumësi, i mirë për humbje peshe

Bima aromatike e hibiskusit vjen nga tropikët e Azisë dhe Afrikës, dhe është një shkurre gjetherënëse. Është i njohur për…

Kafeja me këtë përbërës ndihmon të humbni peshë

Kafeja “pa plumb” u popullarizua nga Dave Aspri, krijuesi i kompanisë me të njëjtin emër dhe ai pretendon se sekreti…

Hani këtë para gjumit dhe do të humbni peshë me shpejtësi rrufeje

Nutricionistët thonë se djathi i ri duhet të hahet para se të shkoni në shtrat, pasi ndihmon për të humbur…

9 arsye pse shumica e njerëzve shtojnë peshë në dimër

Hulumtimet tregojnë se njerëzit shtojnë mesatarisht dy kilogramë e gjysmë deri në tre kilogramë e gjysmë gjatë muajve të dimrit.…

A shkojnë fëmijët tuaj vonë në shtrat? Shkencëtarët tregojnë si ndikon kjo në peshën e tyre trupore

Një hulumtim i ri ka lidhur kohën e gjumit të mëvonshëm me një rrezik në rritje të obezitetit te fëmijët…

Pse njerëzit shtojnë peshë kur ndalojnë duhanin?

Shumë prej tyre kanë frikë se do të shtojnë peshë me ndërprerjen e duhanit. Çfarë i bën ata të hanë…

Fotografimi i vazhdueshëm i ushqimit mund të ndikojë në shtimin e peshës

Ne të gjithë kemi të paktën një person në shoqëri, i cili gjithmonë, kudo që të jetë, bën fotografi të…

Ja si duket një grua që ngre pesha në mënyrë profesionale në moshën 100 -vjeçare

Se vitet janë vetëm një numër dhe se nuk është kurrë vonë për të arritur qëllimet e reja është shembulli…