Rasti i dhunimit të 11-vjeçares: Dënohen katër persona, një tjetër lirohet

Është shpallur vendimi dënues në rastin e dhunimit të 11-vjeçares. Gjykata ka dënuar Ekrem Rexhepin dhe Gent Rexhepin me 15…

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprat penale “Kanosje” dhe “ Sulm”

Drejtoria Rajonale e Policisë Pejё, të enjten rreth orёs 14:10, ёshtё njoftuar se nё fshatin Nakull-Pejё, ka ndodhur njё incident.…

Mehaj: Ushtarakët tanë kanë shpëtuar deri tani katër persona

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj  ka takuar stafin e lartë të Ministrisë së Mbrojtjes, rreth operacionit të kërkim-shpëtimit në Turqi.…

Arrestohen dy persona për fajde në Ferizaj

Pas një pune intensive hetimore, grumbullimit të informacioneve në terren, pas zbatimit të masave të fshehta të vëzhgimit dhe mbledhjes…

Arrestohen dy persona të kërkuar në Han të Elezit

Sot, në ora 10:00 në Han të Elezit policët e stacionit të Hanit të Elezit kanë arrestuar dy persona të…

Arrestohen dy persona të dyshuar për mashtrim në Prishtinë

Hetuesit e stacionit policor Veriu, në Prishtinë, sot kanë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën mashtrim. Në njoftimin e…

Arrestohen nëntë persona për keqpërdorim të pozitës dhe për mashtrim, dëmi i tyre arrin 300 mijë euro

Në një njoftim të Prokurorisë Themelore thuhet se janë arrestuar nëntë persona, të dyshuar se kanë kryer veprën penale ‘’Keqpërdorimi…

Dy persona të lënduar nga aksidenti në Kijevë, njëri rëndë

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mes tre veturave në fshatin Kijevë…

Dy aksidente në rrugën Prishtinë-Podujevë, 6 persona të lënduar

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e dy aksidenteve që kanë ndodhur sot rreth orës 17:30 në rrugën Prishtinë-Podujevë. Njëri…

Rruga për në Shtërpcë është e bllokuar nga të dy drejtimet pasi janë plagosur dy persona

Në fshatin Drajkovc të Shtērpcës dy persona, njëri rreth 11 vjeçar dhe tjetri rreth 31 vjeçar janë plagosur nga arma…