Arrestohet një person i cili përvetësoi një sasi të barnave

Hetuesit në Prishtinë kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën penale keqpërdorim i besimit, rast i cili sot është…

E dhunoi një të mitur, arrestohet një person në Viti

Një person është arrestuar në Viti, pasi dyshohet se ka dhunuar një vajzë të mitur. Sipas policisë, viktimës i është…

Ndalohet një person për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik

Një person është ndaluar për 48-orë në Gjilan për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik. Siç ka informuar policia, A.K…

Arrestohet një burrë pasi rrahu dy persona në Prishtinë

Një person është arrestuar nën dyshimin se pas përfshirjes në një rrahje iu ka shkaktuar lëndime të rënda trupore dy…

Arrestohet një person për vjedhje të rëndë në Kaçanik

Policia ka njoftuar se më 18 janar rreth orës 07:50 policia e stacionit në Kaçanik kishte pranuar një informacion se…

Arrestohet një person i dyshuar për disa vjedhje në Fushë Kosovë

Sot nga njësite policore të stacionit të Fushë Kosovës, është arrestuar një person i dyshuar, pasi është pranuar informata se…

Një person ka humbur jetën në një ortek në Alpet franceze

Një grua humbi jetën në një ortek në Mont Blanc në Alpet Franceze, ndërsa po ecte me dy persona të…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Policia ka bërë të ditur se në fshatin Rakaj të Ferizajt, kanë arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë të gjykatës …

Arrestohet një person pasi dyshohet se ka kryer dy vepra penale grabitje dhe armëmbajtje

Gjykata në Gjilan ka bërë të ditur se më 20.12.2022 rreth orës 22:50 minuta, në lagjen ”Arbëria”, në Gjilan, në…

Lëndohet me mjet të mprehtë një person në rrugë

Një person ka pësuar lëndime nga një mjet i mprehtë sonte në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Flora Ahmeti, zëdhënëse…