Komandanti i KFOR-it: Situata është e paqëndrueshme, mund të përshkallëzohet lehtë

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, deklaroi sot (e premte) se zhvillimet e fundit në Kosovë kanë konfirmuar se…

​Strander: Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse situata në rajon përshkallëzohet

Analistja amerikane, Ivana Stradner, ka thënë se Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse gjërat në rajon përshkallëzojnë. Për…

Blinken: Të ulen tensionet në veri, palët t’i kthehen dialogut

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken  iu ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të marrin veprime të menjëhershme për…