​Buxheti për vitin 2023, ministri Murati përplaset me deputetët opozitarë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët opozitarë për projekt-buxhetin për vitin 2023. Murati i…

Përplasen Haxhiu dhe Tahiri, kërkojnë dorëheqjen e njëri-tjetrit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu iu është kundërpërgjigjur opozitës për akuzat e tyre se në veri të Kosovës nuk ka…

Situatë jo e mirë te United, përplasje mes Antonyt e Sanchos

Manchester United këtë verë bëri disa transferime tejet interesante, ku ndër emrat me të cilët gjiganti anglez e përforcoi skuadrën…