​Shtyrja e diskutimit për raportin e progresit përplas deputetët e pozitës dhe opozitës

Me akuza dhe kundërakuza është përcjellë mbledhja e sotme e Komisionit për Integrime Evropiane. Vazhdimi i raportimit të zëvendëskryeministrit Besnik…

Haradinaj e Kurti përplasen për aksionet e policisë së fundit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me ish-kryeministrin, njëherit liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj…

Përplasen deputetët për Bordin e ZRrE-së, ministrja Hajdari premton adresimin e barrierave Kosovë-Shqipëri

Në Komisionin për Ekonomi ku raportoi ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari për nivelin e zbatimit të Ligjit…

Përplasje për rishikimin e buxhetit, Hoti i reagon ministrit Murati: Mos ia fut kot, po i mashtroni kreditorët ndërkombëtar

Rishikimi i buxhetit për vitin 2021, veçanërisht neni 15 paragrafi 5 i ligjit bazik, ka bërë që të ketë sulme…

​Përplasen deputetët e VV-së dhe LDK-së për 2.1 milionët e vjedhur në Ministrinë e Financave

Në seancën e sotme parlamentare derisa, deputetja nga LDK-ja Hykmete Bajrami kërkoi llogari nga kryetarja e Komisionit për Bujqësi, Fitore…

​Ministri Murati përplaset me opozitën për rishikimin e buxhetit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët opozitarë në seancën e sotme të Kuvendit. Duke…
error: