Murati përplaset me deputetët e LDK-së: Keni lënë miliona euro borxhe

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK) në seancën e…

Marrëveshja me Danimarkën, ministrja Haxhiu përplaset me deputetët opozitarë

Me përplasje dhe akuza është zhvilluar raportimi i ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu në komisionin për legjislacion, lidhur me nënshkrimin…

Përplaset kamioni në Meksikë, humbin jetën 53 emigrantë

Të paktën 53 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi kamioni me të cilin po transportoheshin…