​Ministria e Bujqësisë dhe Komuna e Prishtinës me memorandum bashkëpunimi në sektorin pyjor

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Komuna e Prishtinës kanë nënshkruar sot një Memorandum Bashkëpunimi, përmes të cilit…

Sot shënohet Dita e Evropës

Dita e Evropës, një festim vjetor i paqes dhe bashkimit në Evropë, shënohet në kohën kur Rusia ka hyrë në…

Prishtina edhe për disa vite pa spital rajonal

Prishtina mbetet i vetmi qytet që nuk ka spital rajonal dhe ka kohë që premtohet një spital i tillë në…

Qytetarët kundër qarkores njëkahëshe: Tmerr, nuk po funksionon

Prej mëngjesit të sotëm ka filluar testimi i Komunës së Prishtinës që unazën qendrore të kryeqytetit ta kthejë në një…

​Memorandum mirëkuptimi për projekte infrastrukturore, për qentë endacakë vetëm fjalë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu kanë nënshkruar…

Shënohet Dita e Tokës, ministri Aliu kërkon vetëdijesim për ta ruajtur ambientin

Me rastin e 22 Prillit, “Ditës Ndërkombëtare të Tokës”,  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkëorganizim me MASHT-in,…

Takohen Rama dhe Ademi, flasin për rritjen e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur sot presidentin e FFK-së, Agim Ademi, i cili ishte i shoqëruar…