Albulena Haxhiu ministre e drejtësisë takoi kryetarin e Prishtinës Përparim Rama

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, takoi kryetarin e komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Gjatë këtij takimi u theksua roli dhe…

​Ilir Meta pranon Çelësin e Prishtinës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka pranuar Çelësin e Prishtinës nga kryetari i kryeqytetit të Kosovës, Përparim Rama. Kjo…

​Nis edicioni i 21-të i Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës

Universiteti i Prishtinës sot nisi edicionin e 21-të të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës, në të cilin marrin pjesë mbi…

​Largimi i konstruksioneve në Pallat të Rinisë, një nga afaristët paralajmëron padi

Inspeksioni i Komunës së Prishtinës mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një aksion në Pallatin e Rinisë për largimin e disa…

​Inspeksioni largon konstruksionet e vendosura pa leje në Pallat të Rinisë

Ka nisur aksioni i Inspeksionit të  Komunës së Prishtinës në Pallatin e Rinisë për largimin e disa konstruksioneve të vendosura…

Qytetarët aktivë kërkojnë anulimin e Sunny Hill në Gërmi

Qytetarët aktivë i janë drejtuar me një shkresë kryetarit të Prishtinës Përparim Rama dhe Drejtorisë së Parqeve të cilët kanë…

Mosmbajtja e “Sunny Hill” në Prishtinë, Rama: Për shkak të zvarritjes nga ana e qeverisë

Pas zhvendosjes së edicionit të sivjetmë të Festivalit “Sunny Hill”, në Tiranë, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në një konferencë…

Debati për “Sunny Hill”, radha e Ramës për sqarime

Zhvendosja e festivalit “Sunny Hill” në Tiranë ka ngjallur një debat të madh në Prishtinë. Çështja e shfrytëzimit të një…

Rama nga varrezat e dëshmorëve: Do ta transformojmë këtë park memorial

Përfaqësues të Komunës së Prishtinës, pas seancës solemne me rastin e Ditës së Çlirimit të Prishtinës, kanë bërë homazhe te…