Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

LVV s’ka marrëveshje për ndarje të ministrive me Osmanin, të shqetësuar edhe për votat e komuniteteve

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka një marrëveshje me Listën e Vjosa osmanit për ndarje të posteve ministrore. Zëdhënësi i këtij subjekti,…

VV: Kurti e Haxhiu do të jenë pjesë e listës së garës zgjedhore

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka thënë se Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu do të marrin pjesë në zgjedhjet…

VV thotë se nuk kanë pasur ftesë për takimin me presidentin Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi i ka takuar sot liderët e partive politike, me të cilët ka biseduar për zgjedhjet në komunën…

Kryeziu deklarohet rreth numrit të këshilltarëve të Kurtit

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë të Kosovës Përparim Kryeziu ka deklaruar se kryeministri në detyrë Albin Kurti nuk ka 23…

Qeveria mirëpret kërkesën për rifillimin e dialogut nga Gjermania dhe Franca

Qeveria në detyrë ka mirëpritur letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë dhe Francës për rifillimin e…

Kryeziu i reagon Hazirit: Kurti e ministrat e tij s’janë pjesë e listës së zezë të SHBA-së

Pas deklarimeve të nënkryetarit të LDK-së Lufti Haziri se kabineti i Qeverisë Kurti është në listë të zezë sa i…

Kurti pa ndonjë simptomë, kontakti i fundit me zyrtarin e MIE ka qenë të premten

Kryeministri Albin Kurti së bashku me kabinetin e tij si dhe ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka gjithashtu me kabinetin…

Zëdhënësi i qeverisë thotë se Pacolli duhet të kërkojë falje për deklaratat e tij

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka thënë se deputeti Behgjet Pacolli duhet t’i tërheq deklaratat ku përmend një…

Qeveria i përgjigjet Presidencës: Kurti është kryeministër legjitim

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin…

Policia zbaton urdhrat, qeveria e kënaqur me respektimin e kufizimit të lëvizjes

Masat e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe veturave private janë duke u respektuar në masë të madhe…
error: