Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indonezi

​Te paktën 157 viktima dhe dhjetëra të zhdukur raportohen nga përmbytjet dhe erozioni i dherave që solli cikloni tropikal në…

Reshjet e shiut përmbysin Vlorën

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë gjithë territorin e Shqipërisë gjatë natës, kanë rikthyer përmbytjet në qytetin e…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…

Hoti nga Drenasi: Do t’u dalim në ndihmë familjeve që janë dëmtuar nga vërshimet

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut të cilat shkaktuan vërshime, rreth 50 persona janë evakuar nga shtëpitë tyre…

Komoranin e mbulon uji

Reshjet e shiut kanë rënduar situatën në disa vende të Kosovës, e ku edhe janë vërshuar disa shtëpi e prona.…

Përmbytjet në Shkodër, mbërrijnë mjetet e para të ushtrisë

Prurjet e mëdha në lumenjtë Drin e Bunë si pasojë e reshjeve intensive të shiut kanë shkaktuar përmbytje në zonën…
error: