​59 aeroplanë dhe 6 anije me mjete ndihme mbërrijnë në Libi

Tw paktën 59 avionë me mallra ndihmese nga 24 vende kanë zbritur në Libi për të ndihmuar njerëzit e prekur…

Frikë për 20 mijë të vdekur nga përmbytjet në Libi

Rreth 20,000 njerëz dyshohet se kanë vdekur nga përmbytjet në Libi, sipas një zyrtari lokal. Përmbytjet katastrofike përmbytën lindjen e…

Italia nis përpjekjet e saj të ndihmës për Libinë e shkatërruar nga përmbytjet

Italia të mërkurën nisi përpjekjet e saj të ndihmës për Libinë pasi ky vend i Afrikës së Veriut u godit…

Hetime për përmbytjet në Thesali të Greqisë

Prokurorja e Gjykatës së Lartë të Greqisë, Georgia Adilini, udhëzoi të mërkurën prokurorët e Gjykatës së Shkallës së Parë të…

Greqia hap platformën speciale për të prekurit nga përmbytjet

Greqia do të qëndrojë në krah të qytetarëve të prekur nga kushtet e rënda të motit, tha të dielën nga…

Përmbytjet ndërpresin fluturimet në aeroportin e Frankfurtit

Përmbytjet në pistë bënë që disa njerëz të mos ishin në gjendje të zbrisnin nga avionët që kishin mbërritur tashmë…

NATO dërgon ndihma për Slloveninë pas përmbytjeve

Vendet anëtare të NATO-s kanë filluar të ofrojnë ndihmë urgjente për Slloveninë e cila është goditur nga përmbytjet, thanë të…

Nura: Po bëjmë gjithçka që të ulim nivelin e rrezikut nga vërshimet e paralajmëruara

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka thënë se me ekipet e shërbimeve publike në Kuqicë po bëhet gjithçka…

Dhjetëra të vdekur nga përmbytjet në Haiti

Të paktën 42 persona kanë mbetur të vdekur në Haiti pas reshjeve të dendura të shiut që shkaktuan përmbytje gjatë…

Përmbytje pas shiut në Kroaci dhe Bosnje-Hercegovinë

Reshjet e shiut shkaktuan përmbytje në Kroaci dhe Bosnje-Hercegovinë. Kroatët që jetojnë në qytetet Karlovac, Petrinja, Hrvatska Kostajnica, Gracac dhe…