AME flet për situatën pas reshjeve: Nuk rrezikohemi nga përmbytjet

Ditëve të fundit vendi ynë është përfshirë nga një mot i rënduar me reshje shiu e shkarkime rrufesh. Si pasojë…

​Makina të zhytura në ujë dhe shtëpi të shkatërruara, përmbytje masive në Gjermani

Të paktën 30 persona janë zhdukur pas disa përmbytjeve masive në Gjermani, në qytetin perëndimor të Schuld, Rheinland-Pfalz. Vërshimi i…

Reshje të mëdha shiu në ShBA dhe përmbytje nga stuhia tropikale Elsa

​Uragani i parë atlantik i sezonit që u kthye në një stuhi tropikale, Elsa, preku sot Nju-Jorkun, i shoqëruar me…

​Situata e menaxhueshme nga reshjet e fundit, komunat kërkojnë kod buxhetor për emergjenca

Pas reshjeve të fundit atmosferike disa komuna të Kosovës u vërshuan, por nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thonë se tashmë…

Osmani: Institucionet të jenë në krye të detyrës

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga institucionet që të jenë në gatishmëri të plotë për t’iu përgjigjur nevojave…

Reshjet dëmtojnë shtëpinë muze të familjes Qerkezi, nënë Ferdonija apelon për ndihmë

Reshjet e shiut që kanë përfshirë vendin sollën dëme të mëdha. Gjakova është një nga komunat më të prekura duke…

Rama: Vjosa dhe Semani nën kontroll

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama thotë se lumenjtë Vjosa dhe Semani janë nën kontroll, duke shkaktuar vetëm dëme minimale për…

Reshjet e shiut rrisin nivelet e lumenjve në Maqedoninë Veriore

Reshjet e vazhdueshme të shiut që kanë kapluar rajonin dhe kështu edhe shtetin fqinj të Maqedonisë së Veriut kanë rritur…

Vërshimet në Malishevë, vetëm një urë e bllokuar, akset e tjera rrugore të kalueshme

Komuna e Mlaishevës njoftoi se sot është qetësuar situata nga vërshimet në territorin e saj duke përjashtuar vetëm një urë…

Moti i keq ‘’përmbyt’’ Kroacinë

Stuhitë e mëdha që goditën pjesën më të madhe të Kroacisë dje në  mbrëmje bëri që zjarrfikësit t’u përgjigjen në thirrje…
error: