Bayerni dhe Dortmundi në garë për yllin gjerman, ja përgjigjja e këtij të fundit

Dy gjigandët gjermanë Bayern Munich dhe Borussia Dortmund raportohet se kanë shprehur interesim serioz në shërbimet e mbrojtësit të Freiburgut…

NATO përgjigjet ndaj propozimeve ruse për sigurinë

Anëtarët e NATO-s kanë rënë dakord për t’i dërguar menjëherë Moskës një përgjigje të përbashkët me shkrim lidhur me propozimet…