Osmani në marshin protestues: Kërkojmë përgjegjësi për krimet që po i kryen diktatori Putin në Ukrainë

Qytetarë të shumtë, ambasada të huaja, shoqëria civile dhe presidentja Vjosa Osmani i janë bashkuar marshit protestues në solidarizim për…

Bogujevci: Serbia të marrë përgjegjësi për krimet, presioni duhet të bartet tek ata

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci thotë se Bashkimi Evropian duhet të bëjë presion mbi Serbinë në mënyrë që…

VMRO: Jo ceremoni, por përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari

VMRO-DPMNE-ja kërkon nga pushteti të mos bëjë ceremoni me personat që tragjikisht humbën jetën në aksidentin në Bullgari, por të…