​De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së…

Këtë të premte në Blue Mare Resort mbrëmje muzikore me këngëtarin e mirënjohur, Redon Makashi

Këtë të premte, më 22 korrik, në ora 20:00, Blumare Resort ju fton të ndiqni performancën Live të Redon Makashit.…

Pesë arsye pse smartphone-t Samsung Galaxy A janë zgjedhja perfekte

Samsung prezantoi kohët e fundit smartphone-t e rinj nga seria e tij A – Samsung Galaxy A33 dheA53 5G. Falë…

Si ta përmirësoni performancën tuaj dhe ta ruani vendin e punës?

Punëtorët që tregojnë rezultate të mira, janë ata që ngritën në pozitat e punës dhe rrjedhimisht kanë edhe të ardhura…