​Sannino: Rusia po e drejton fokusin e luftës kah NATO dhe Perëndimi

Sekretari i Përgjithshëm i Bashkimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Stefano Sannino, ka thënë të premten se Rusia e ka…

Zelensky falenderon Perëndimin për tanket

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky shprehu falenderimin për vendimin e marrë nga Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania për dërgimin e tankeve…

​Zelensky kërkon dërgimin e shpejtë të tankeve perëndimore në Ukrainë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të mbështetur luftën kundër Rusisë, por…

Hovenier për marrëveshjen për targa: Qeveria e Kosovës shkoi aty ku perëndimi dëshironte të shkonte

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ka thënë se qeveria amerikane është falënderuese për marrëveshjen që është…

​Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të ketë vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të…

​Referendumi i paligjshëm në Ukrainë mund të përshkallëzojë më tej luftën

Zyrtarët e mbështetur nga Rusia në katër rajone të okupuara të Ukrainës po mbajnë referendume të vetëquajtura për bashkimin me…

Putin kërcënon se do të përdorë “armë shkatërrimi” dhe akuzon Perëndimin për “shantazh bërthamor”

“Nuk është bllof”, Putin kërcënon se do të përdorë “armë shkatërrimi” dhe akuzon Perëndimin për “shantazh bërthamor”. Vladimir Putin ka…

​Mot me diell dhe vranësira

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet…