Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta, duke mos implementuar marrëveshjet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca ka deklaruar se institucionet e vendit duhet të bëjnë një verifikim të marrëveshjeve…

FDA gati të miratojë përdorimin e vaksinës Pfizer/BioNTech te fëmijët 12 deri 15 vjeç

Administrata e Barnave dhe Ushqimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (FDA) është e gatshme të miratojë përdorimin e vaksinës…

Holanda pezullon përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Holanda është bërë vendi i fundit që pezullon përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit Oxford-AstraZeneca për shkak të shqetësimeve në lidhje…

2 të vdekur pas vaksinimit me AstraZeneca, Italia ndalon përkohësisht përdorimin e vaksinës

Dy persona kanë humbur jetën në Itali pasi janë vaksinuar me vaksinën AstraZeneca. Sipas mediave italiane kjo ka bërë që…

Përdorimi i insulinës për herë të parë në trajtimin e diabetit në njerëz

Mjekët në spitalin e Torontos në Kanada, më 11 janar të vitit 1922, për herë të parë përdorën insulinën për…

Komuna e Ferizajt ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike

Edhe komuna e Ferizajt e udhëhequr nga kryetari Agim Aliu ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike. Përdorimi i mjeteve piroteknike…

Mbi 96 përqind e familjeve kosovare e shfrytëzojnë internetin

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Rezultatet e Anketës së Përdorimit të Teknologjisë Informative dhe Komunikimit (TIK) për…
error: