Guardiola krahason Haaland me ish-legjendën e Barcelonës

Erling Haaland shënoi dy gola në debutimin e tij për të ndihmuar Manchester City të mposhtë West Ham 2:0. Trajneri…

Këta janë 10 lojtarët që dështuan nën urdhrat e Pep Guardiolës

Pep Guardiola do të mbetet gjithmonë si një nga figurat më me ndikim në historinë e futbollit, dhe ndoshta trajneri…

Guardiola: Bashkë me tifozët do ta japim jetën për ta fituar titullin

Pep Guardiola u ka kërkuar tifozëve të Manchester Cityt përkrahje të madhe për skuadrën përpara ndeshjes së fundit të sezonit…

Pyetet për Haalandin, Guardiola: Më kanë thënë të mos flas

Trajneri i Manhcester Cityt Pep Guardiola ka hezituar të flas për të ardhmen e sulmuesit të Borussia Dortmundit Erling Haaland…

​“E gjithë Anglia po e mbështet Liverpoolin”, Klopp i përgjigjet Guardiolas

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp ka qeshur kur i është kërkuar që të jap një koment ndaj pretendimeve të Pep…

Guardiola thotë se të gjithë në Angli duan që Liverpooli të shpallet kampion

Pep Guardiola ka pohuar se të gjithë duan që Liverpooli ta mposht Manchester Cityn në garën për titullin e Premierligës.…

Koha kur agjenti i Yaya Toures kishte bërë parashikim të frikshëm për Guardiolan

Manchester City është eliminuar sërish nga Liga e Kampionëve në fazën gjysmëfinale të saj pasi është mposhtur nga Real Madridi…

Haaland në City? Flet Guardiola

Në dy ditët e fundit është raportuar në shumë media evropiane se gjiganti anglez Manchester City ka arritur marrëveshje me…

Guardiola: Jemi në telashe të mëdha

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se skuadra e tij është në telashe të mëdha pasi dy lojtarë të…

Guardiola: Humbëm një mundësi të madhe, por le të relaksohemi tani

Pep Guardiola i përshkroi opsionet sulmuese të Liverpool-it si “të pabesueshëm”, derisa pranoi se skuadra e tij lëshoi një mundësi…