Dy vajza arrestohen pasi bën për spital një vajzë tjetër

Dy femra kosovare janë arrestuar për shkak se kishin sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare duke i shkaktuar lëndime trupore. Rasti…

Plagosen dy pejanë, u qëlluan në veturë

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se janë plagosur dy pejanë pasi të njëjtit nga persona…

Në universitetin “Haxhi Zeka” në Pejë vijojnë mësimin studentë nga të gjitha komunitetet

Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë ka pesë fakultete, duke përfshirë atë të Biznesit, Fakultetin e Turizmit dh Hotelerisë, Fakultetin Juridik,…

KMDLNj për të burgosurin që vdiq në Pejë: Përkundër problemeve shëndetësore nuk iu pezullua dënimi

Këshilli për Mbrojtjen e të drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka thënë në një komunikatë për media se…

Arrestohet pejani pasi sulmoi fizikisht gruan e tij

Policia e Kosovës ka arrestuar të dielën një person në Pejë, pasi që i njëjti në gjendje të dehur ka…

Therje me thikë në Pejë

Një person për shkaqe ende të panjohura është goditë me thikë nga një person i gjinisë mashkullore. Rasti ka ndodhur…

Largohen veturat nga vendi ku ndodhi vrasja e dyfishtë në Pejë

Tashmë tri veturat e ekzaminuar në vendin ku ndodhi vrasja e dyfishtë në Pejë janë larguar nga aty. Veturat po…

​Vrasja e dyfishtë në Pejë, PDK sot pezullon të gjitha aktivitetet politike

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka pezulluar gjitha aktivitetet e saj politike për sot përshkak të vdekjes së  kandidatit të…

Treni godet veturën, lëndohen katër persona në Pejë

Një makinë që po kalonte binarët në pjesën ku rruga tranzitore lidhet me rrugën kryesore me katër korsi Pejë-Prishtinë, është…

Arrestohet shpërndarësi i narkotikëve në Pejë

Valdet Berisha është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai ishte në kërkim për veprën penale “blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje…