Pejë, arrestohet djali që e bëri babain për spital

Një burrë ka pranuar mbrëmë tretman mjekësor në Pejë, pasi është sulmuar fizikisht nga djali i tij. Policia ka informuar…

Vdes një foshnje gjatë lindjes në Pejë, babai dyshon për neglizhencë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se pasditen e djeshme ka vdekur një foshnjë gjatë lindjes në Spitalin e…

Sulmoi fizikisht dy gra, arrestohet burri në Pejë

Një burrë është arrestuar dje në Pejë, pasi ka sulmuar fizikisht dy gra. Policia ka informuar se njëra viktimë ka…

​Zhduket 20-vjeçarja, policia kërkon bashkëpunim

Një 20-vjeçare është zhdukur në Pejë, për çka Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve. Drejtoria Rajonale e Policisë…

Ngjarjet e datës 24 shkurt

Mbahet mbledhja e Komisionit Ad-hoc për Zhvillimin e Procesit të Vlerësimit Kalimtar, raporton përfaqësuesi i ministrisë së Drejtësisë lidhur me…

Një burrë gjendet i vdekur në Pejë

Një burrë është gjetur i vdekur dje në shtëpinë e tij, në Pejë. Sipas Policisë, viktima është dërguar në Spitalin…

Një burrë arrestohet për mashtrim në Pejë

Një burrë u arrestua dje në Pejë për veprën penale “Mashtrim”. Siç informoi Policia, i dyshuari në dhjetor të vitit…

Arrestohen tre persona në Pejë

Policia sot ka informuar se tre persona janë arrestuar në Pejë për dy vepra penale “Kanosje” dhe “Lëndim i lehtë…

Pejë, arrestohet një person për tentim vrasje

Një person është arrestuar mbrëmë për tentim vrasje në Pejë. Në vendngjarje është konfiskuar një armë automatike AK47, 13 gёzhoja…

Arrestohet djali që ushtroi dhunë ndaj prindërve në Pejë

Një person (mashkull/kosovar) është arrestuar dje, pasi ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij. Rasti ka ndodhur në Pejë. “Me…