Mësohen skuadrat finaliste të Ligës Unike, spektakli është i garantuar

Në një ndeshje shumë interesante, Peja ka mundur Prizrenin 16 me rezultat 98:94 (23:24, 23:23, 22:28, 30:19), duke u kualifikuar…

23 vjet nga masakra në Gjakovë dhe Lybeniq të Pejës

​Mbi 60 shqiptarë të lagjes së I-rë në Gjakovë janë masakruar nga forcat serbe, në mesnatën e 1 dhe 2…

Brenda tre ditësh, Rahoveci ia shkakton dy humbje Pejës

Ka përfunduar përballja interesante mes klubit të basketbollit Rahoveci dhe Pejës, ku vendasit kanë arritur të shënojnë fitore. Klubi i…

​Treni godet veturën në Llabjan të Pejës, lëndohet një person

Një aksident ka ndodhur në fshatin Llabjan të Pejës ku treni ka goditur veturën dhe ëpr pasojë një person është…

Mbajti një femër të mbyllur për tri ditë, arrestohet një person në Pejë

Policia e Kosovës sot në Pejë ka arrestuar një person me inicialet M.D. (1966), i cili për tri ditë kishte…

​Peja fiton super derbin ndaj Sigal Prishtinës

Peja ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 89:78 (18:14, 20:28, 24:17, 27:19), në kuadër të javës së 23-të…

​Tri automjete përfshihen në një aksident, 4 të lënduar

Një aksident komunikacioni në të cilën janë përfshirë tri automjete ka ndodhur sonte në fshatin Komoran. Sipas të dhënave të…

Peja mund Bashkimin për të marrë fitoren e radhës në Superligën e Kosovës ën basketboll

Peja ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me rezultat 61:76 (20:18, 19:20, 7:25, 15:13), në xhiron e 22-të në Art Motion…

​Gjendja aktuale me COVID-19

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 2 mijë e 763. Si zakonisht me numrin më të madh…

Aksioni për fajde në Pejë, sekuestrohen armë, vetura e para kesh, ngrihen rreth 5 milionë euro

Armë, vetura e 45 mijë e 700 euro para kesh janë sekuestruar në aksionin e sotëm që u zhvilluar në…