Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për të dyshuarin që sulmoi Mrika Nikqin

​Prokuroria e Pejës ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh për 25-vjeçarin F.B.,…

​Vajzat e raportuara si të zhdukura: U larguam me dëshirë, nuk duam të kthehemi në shtëpitë tona

Policia në Pejë ka konfirmuar gjetjen e dy vajzave të cialt ishin raportuar si të zhdukura nga familjarët e tyre.…

​Gjenden dy vajzat e zhdukura prej një jave në Pejë

Dy vajza të raportuar prej ditësh si të zhdukura në Pejë janë gjetur. Kjo është bërë e ditur përmes një…

​Sulmi seksual në Pejë, reagon Gazmend Muhaxheri

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, reagoi pasi në qytetin që drejton ndodhi një sulm seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi. Muhaxheri,…

I dyshuari për sulmin seksual në Pejë në mbajtje 48 orë

Policia në Pejë ka konfirmuar arrestimin e 25-vjeçarit me inicialet F.B., si i dyshuar në sulmin seksual ndaj alpinistes Mrika…

Tronditëse, viktima publikon videon e sulmit seksual ndaj saj në qendër të Pejës

Alpinistja Mrika Nikqi ka publikuar një video tronditëse kur kishte qenë viktimë e një sulmi seksual mbrëmjen e së martës…

Kapet hajni i telefonit mobil në Pejë

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, më datën 24.09.2022, rreth orës 18:15, ёshtё informuar se nё rrugёn “Bekim Berisha”…

Peja mposht edhe Yllin në “Karagaç”

Peja ka shënuar edhe fitoren e tretë radhazi në edicionin e ri të Superligës së Kosovës në basketboll. Në palestrën…

​Drejtori sportiv i KB Pejës: Ylli nuk është rival për titull, do ta kemi një edicion të zjarrtë

Klubi i basketbollit Peja e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme edicionin e ri të Superligës së…

Vrasje e mbetur në tentativë, i pandehuri dënohet me afër 6 vjet burg

Në janar të vitit 2021, rreth orës 21:00 minuta, në Pejë, para shtëpive të SH.D, A.D dhe F.D ka pasur…