Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Tahiri tregon nëse PDK-ja do të përfshihet në Qeveri

Ditëve të fundit janë shtuar zërat për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë Hoti. Madje po raportohet se një…

Deklarimet për përfshirjen e PDK-së në Qeverinë Hoti, Bytyqi i quan spekulime

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyqi, i ka quajtur spekulime, deklarimet për kinse futjen e mundshme të PDK-së…

PDK mobilizon strukturat e veta në mbështetje të pastërtisë së luftës çlirimtare

Partia Demokratike e Kosovës, sot, ka mbajtur takimet me Kryesinë, Grupin e saj Parlamentar dhe kryetarët e degëve. Përmes një…

PDK-ja dorëzon në Kuvend kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e privatizimit

Partia Demokratike e Kosovës edhe zyrtarisht ka deponuar në Kuvendin e Kosovës kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për…

Haradinaj ftesë publike PDK-së dhe VV-së: Ejani në tavolinën e dialogut

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka kërkuar nga PDK-ja dhe LVV-ja që t’i bashkohen dialogut me Serbinë, pasi që konsideron…

Krasniqi-Hotit: Kuvendi nuk është bira e fundit e kavallit, mos e trajto si të tillë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Kransiqi e ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti pse nuk e ka prezantuar platformën…

​Veseli për dialogun me Serbinë: Pozicioni negociues i Kosovës është i dobët

Veseli për dialogun me Serbinë: Pozicioni negociues i Kosovës është i dobët Në prag të takimit të Uashingtonit, kryetari i…

PDK e VV nuk votojnë marrëveshjet ndërkombëtare financiare

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës nuk do të votojnë për marrëveshjet ndërkombëtare financiare që janë duke u diskutuar…

PDK do të iniciojë hetim parlamentar për privatizimin e ndërmarrjeve publike

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka paralajmëruar sot se partia që ai drejton do të iniciojë hetim…
error: