Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

PDK në Prizren kritikon Komunën: Bora ka bllokuar disa fshatra, rrugët e qytetit nuk janë pastruar

Reshjet e borës që kanë rënë që nga dita e shtunë ka shkaktuar probleme në trafik. Rrugët janë të gjithat…

Nobelisti i njohur përkrah Enver Hoxhajn për kryeministër

Jose Ramos Horta, Laureat i Çmimit Nobel për Paqe në vitin 1996, ish-President i Timorit Lindor dhe udhëheqës i lëvizjes…

Kryeziu: Faleminderit anëtarë e simpatizantë të PDK-së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Florim Kryeziu, ka falënderuar të gjithë qytetarët që i dhanë mbështetje gjatë 10…

Kelmendi falënderon qytetarët për mbështetje: Do të jem zëri juaj në Kuvendin e Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Ramiz Kelmendi, ka falënderuar të gjithë qytetarët për përkrahje gjatë 10 ditëve të…

Haxhiu njofton se dega e Nismën në Komoran aderon në PDK

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, ka njoftuar se komplet dega e Nismës Socialdemokrate në Komoran ka…

Cakolli mbyll fushatën: Ndryshimi pozitiv vjen vetëm nëpërmjet PDK-së

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Bujar Cakolli, ka falënderuar veç e veç të gjithë qytetarët e vendit që…

Berisha: Kërkesa për bashkim me Shqipërinë, kundër amanetit të dëshmorëve

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha, ka kritikuar zërat për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Ai ka…

Hoxhaj në Prishtinë: Ne e bëjmë historinë në luftë dhe në paqe, PDK është drita që do ta rimëkëmbë Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj ka përmbyllur fushatën zgjedhore për Zgjedhjet Qendrore 2021…

Krasniqi: Liria dhe pavarësia nuk mund të zhbëhen për teke të askujt, PDK do t’ia rimëkëmbë dinjitetin Kosovës

Nënkryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për deputet, Memli Krasniqi në hapje të tubimit përmbyllës të fushatës zgjedhore të PDK-së ka…
error: