Dorëzohet kërkesa për interpelancë për shkarkimin e Rekës

Grupi Parlamentar i AAK-së, në bashkëpunim me Grupet Parlamentare të PDK-së dhe Nismës Socialdemokrate, i kanë dorëzuar sot Kryesisë së…

PDK: Reka bëri incident politik, të japë dorëheqje të menjëhershme

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Integrimeve Blerim Reka, i cili ka propozuar një…

​Konferenca e PDK-së (Drejtpërdrejt)

Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media.

Veseli fton të rinjtë e Llapit të bashkohen për ndryshime dhe ta votojnë Naim Fetahun

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot të rinjtë e Komunës së Podujevës, të cilët i…

​PDK: Ideja e ministrit Reka e rrezikshme dhe antikombëtare, Kurti ta shkarkojë menjëherë

Partia Demokratike e Kosovës e konsideron tepër shqetësuese dhe të rrezikshme idenë e promovuar nga Qeveria e Albin Kurtit, përkatësisht…

Kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës në konferencë për media

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, Naim Fetahu, mban konferencë për media.    

Veseli i përgjigjet letrës së Kurtit: Shpreh shqetësimin për kursin antiamerikan të Qeverisë Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ia ka kthyer letrën kryeministrit Albin Kurti i cili para pak ditësh…

Veseli: Mos i votoni ata që po rrezikojnë Kosovën dhe partneritetin me SHBA-të

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha sonte në hapje të fushatës zyrtare në Podujeve se kandidati Naim…

Zgjedhjet në Podujevë, sot shorti për renditjen në fletëvotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot tërheq shortin për renditjen e kandidatëve dhe subjekteve politike në fletëvotim, të cilat do të…

​Veseli: Kurti po del që është i padijshëm, i dobët, mashtrues, Kosova me të mund të rrezikohet seriozisht

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës…