Komisioni hetimor kërkon listën e privatizimit nga AKP-ja

Komisioni hetimor kërkon listën e privatizimit nga AKP-ja Menjëherë pas konstituimit të Komisionit Hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit…

Mblidhet komisioni që synon të publikojë me “emër e mbiemër” përfituesit e privatizimit

Sot për herë të parë do të mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë. Mbledhja e…

Hoxhaj: Në PDK s’kemi diskutuar nëse do të hynë në Qeveri, mbesim në opozitë

Anëtari i kryesisë së PDK-së, deputeti Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Parti Demokratike e Kosovës ka qëndrimin që e kishte…

Hoxhaj: Kryeministri Hoti u mashtrua nga Serbia dhe nuk ka ide se si negociohet

Anëtari i kryesisë së PDK-së, deputeti Enver Hoxhaj, e ka konsideruar të nxituar, pa qartësi dhe pa mbështetje të nevojshme…

Bytyçi: PDK e ka liderin e saj Kadri Veseli, spekulimet mediale janë dashakeqe

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i ka quajtur spekulime dashakeqe raportimet ne media për gjoja përfoljet për kryetar të ri…

Përfundon seanca, mungesa e bashkëpunimit dhe kuorumit rezulton pa miratimin e një rezolute

Pa një rezultat  konkret ka përfunduar seanca e sotme plenare për menaxhimin e pandemisë Covid 19. Dy partitë opozitare, LVV-ja…

Numri i maskave përplasë sërish VV-në dhe PDK-në

Me polemika të ndërsjella mes Vetëvendosjes dhe PDK-së ka nisur vazhdimi i seancës plenare për pandeminë Coivd 19. Çështja e…

PDK-ja kërkon publikimin e emrave të personave që testohen për Covid-19

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu propozoi disa pika që të votohen pasi të përfundojë debati sot. Ndër…