PDK-ja kërkon publikimin e emrave të personave që testohen për Covid-19

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu propozoi disa pika që të votohen pasi të përfundojë debati sot. Ndër…

Rishikimi i buxhetit pritet të kalojë me votat e PDK-së

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, të premten para deputetëve paraqiti dhe arsyetoi Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e…

Mbështetja e PDK-së ndaj qeverisë Hoti pritet të kurorëzohet me bashkëqeverisje

Qëndrimi pro rishikimit të buxhetit dhe marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës e vuri në pah  mbështetjen e PDK-së karshi…

Buxheti bëhet “mollë sherri” për PDK-në e VV-në

Seanca për rishikimin e buxhetit për vitin 2020, ka përplasur Lëvizjen Vetëvnedosje dhe PDK-në. Deputetët e dy partive më të…

Me gjithë vërejtjet, PDK-ja do të votojë rishikimin e buxhetit

Partia Demokratikë e Kosovës do të mbështetë propozim rishikimin e buxhetit 2020 me gjithë vërejtje e saj për këtë dokument.…

​Marrëveshjet ndërkombëtare pritet që sot të kalojnë në Kuvend

Pas dështimit të votimit në të kaluarën, në seancën e sotme në Kuvendin e Kosovës pritet të marrin dritën e…

PDK-ja do t’i votojë të gjitha marrëveshjet financiare ndërkombëtare

Partia Demokratike e Kosovës do të votojë të gjitha marrëveshjet financiare ndërkombëtare që janë në rend dite në seancën e…

PDK kërkon miratimin e ligjit antiCOVID-19

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për keq menaxhim të situatës me pandemi, duke kërkuar që…

PDK: Të miratohet ligji anti-Covid me masa e ndëshkime të rrepta

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, tha se situata me Covid-19, është shumë e rëndë, ndërsa ka bërë…