PDK zbarkon në Prizren

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vendosur që ditën e mërkure, në nder të Lidhjes Shqiptare të…

Veseli zhvendos mbledhjen e kryesisë së partisë në Prizren me rastin e Lidhjes së Prizrenit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vendosur që ditën e mërkure, në nder të Lidhjes Shqiptare të…

Mytaher Haskukës i dështon seanca për buxhetin, vjen reagimi i PDK-së

Pas dështimit të rishikimit të buxhetit komunal të Prizrenit në mbledhjen e sotme, ku nuk morën pjesë partitë opozitare, ka…

Sekretari i PDK-së akuzon Haskukën: Për shkak të paaftësisë për të qeverisur, Prizreni humbi 5 milionë euro

Sekretari i përgjithshëm i degës së PDK-së në Prizren, Visar Islamaj, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Mytaher Haskuka, duke thënë…

Totaj: Me taksën e reciprocitetin po abuzohet për nevoja ditore të individëve

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj thotë se me  taksën e reciprocitetin po abuzohet për nevoja ditore të…

​Totaj: Pakoja Emergjente u keqmenaxhua, si rezultat Kosovës i duhen 1.5 mlrd euro për rimëkëmbje

Partia Demokratike e Kosovës thotë se ekonomia e vendit tonë, janë buzë greminës si shkak i qeverisë Kurti dhe një…

Totaj: Pakoja Emergjente u keqmenaxhua, si rezultat Kosovës i duhen 1.5 mlrd euro për rimëkëmbje

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj tha se taksa e reciprociteti, po abuzohen nga parti të caktuara politike.…

Konferenca e PDK-së (Drejtpërdrejt)

Partia Demokratike e Kosovës, mban sot konferencë për media.

Deputetët shqyrtojnë raportin financiar të MD-së, kërkojnë të zbatohen rekomandimet e auditorit

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, në mbledhjen e sotme shqyrtoi raportin “Pasqyra vjetore financiare të Ministrisë së Drejtësisë”, me…

PDK në Prizren: Haskuka gjatë kohës së pandemisë bëri shumë gabime

Partia Demokratike e Kosovës në Prizren, po vlerëson se qeverisja lokale në këtë qytet gjatë kohës së pandemisë ka bërë…