Hoxha: Raportimi i kryeministrit për dialog është për të ardhur keq

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se është mirë që raporton kryeministri për takimin e fundit në…

PDK përkrah vazhdimin e reformës së nisur nga Reçica

Në debatin parlamentar lidhur me të drejtat e pensionistëve kontribut dhënës, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir…

Çfarë u tha në debatin për Telekomin në seancën e së enjtes

Kuvendi i Republikës së Kosovës, në seancën e së enjtes të drejtuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, përveç pikave të zakonshme,…

​Krasniqi: Të ndihmohet urgjentisht gastronomia

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që urgjentisht…

PDK kërkon me urgjencë të votohet projektligji për Covid-19

Rekomandimet e propozuara që kanë dalë nga debati parlamentar për menaxhimin e pandemisë vetëm 21 deputet kanë votuar pro, asnjë…

Hoxhaj: Kosovës i duhet marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe jo dialog teknik

Ish-ministri i jashtëm, tani deputet i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se Kosovës i duhet marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe jo dialog…

PDK-ja kundër shitjes së IPKO-s te Telekom Serbia, kërkon llogari nga Kurti e Hoti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bajrush Xhemajli, ka thënë sot në konferencë për media se përpjekja…

PDK: Qeveria ta parandalojë shitjen e IPKO-s te “Telekom Serbia”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bajrush Xhemajli, ka thënë sot në konferencë për media se përpjekja…

PDK në konferencë për media

https://youtu.be/Ywf_g6ia4lk\

Veseli: Vdekja e hershme e Kryeziut është një humbje e madhe për Kosovën

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli i ka shprehur ngushëllime familjes së Latfi Kryeziut, i cili vdiq ditën e sotme. Veseli…