Tahiri akuzon Kurtin për mos punë: Nuk solli asgjë të re as në dialog

​Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka adresuar një sërë kritikash ndaj kryeministrit Albin Kurti,…

​Çitaku: Kurti iu ka shpallur luftë bizneseve, duket sikur po jeton në një univers paralel

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova ka thënë se kryeministri Kurti u ka shpallur luftë…

PDK themelon nëndegën në Paris

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur Kuvendin zgjedhor të nëndegës në Paris, ku kryetar është zgjedhur Lulzim Berisha. Kryetari i…

Krasniqi përkujton masakrën në Abri të Epërme: Planifikuesit dhe ekzekutorët të dalin para drejtësisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar sot 24 vjetorin e masakrës ndaj familjes Deliu, në Abri…

Memli Krasniqi zyrtarizon vendimin e PDK-së për përfaqësim të barabartë gjinor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar sot vizionin…

​PDK fton qeverinë që të arrijë një zgjidhje gjatë vikendit për ndërprerjen e grevës

Partia Demokratike e Kosovës po i bën thirrje qeverisë që gjatë vikendit të bëjë zgjidhje dhe fëmijët të kthehen në…

Dumoshi i kërkon Muratit që të ofrojë zgjidhje për të dalë nga situata aktuale rreth grevës

Deputetja e LDK-së, Vlora Dumoshi ka kërkuar nga ministri Murati që të ofrojë zgjidhje për të dalë nga situata aktuale…

​Nuk kalon rezoluta e PDK-së për ndërprerje të grevës

Rezoluta e propozuar nga PDK-ja lidhur me grevën e përgjithshme në arsim dhe administratë publike nuk mori mbështetjen e mjaftueshme…

PDK prezanton rezolutën për ndërprerje të grevës, s’ka kuorum për miratim në Kuvend

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka prezantuar rezolutën, pas debatit parlamentar për grevën në…

Mustafa: Plani pesë pikësh i PDK-së kornizë e dinjitetshme dhe gjithpërfshirëse

Partia Demokratike e Kosovës thotë se plani pesë pikësh  i propozuar nga kjo parti për tejkalim të krizës ekonomike paraqet…