PD mbështet Xhafer Tahirin për kryetar të Vushtrrisë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia e Drejtësisë në Vushtrri kanë bërë koalicion e që do të garojnë bashkë në…

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë Basha…

Sot shpallet fituesi i garës për kryetar të PD-së

Sot do të shpallen rezultatet e zgjedhjeve të djeshme për kryetar partie në PD. Sipas rezultateve paraprake, Lulzim Basha do…

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta, raporton KosovaPress. Në një…

Zgjedhjet për kryetar të PD-së, publikohen kriteret për kandidatët

Komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike në Shqipëri ka bërë publike kriteret që duhet të plotësojnë personat të cilët do të…

Rama në takim me deputetët socialistë: Kush nuk e ka arritur objektivin, t’ia lërë vendin dikujt tjetër

Paraditen e së hënës Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka takuar deputetët e Partisë Socialiste, nga ku edhe deklaroi se…

Numërohen 99.10% e votave: PS 48.5%, PD 39.37%, LSI 6.81%, PSD 2.27%

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka publikuar rezultatet nga numërimi i 5151 qendrave të votimit nga 5199 sosh. Partia…

PD nuk pranon humbjen, letër KQZ-së: Kemi grumbulluar të dhëna për parregullsi të rënda

Sekretari për Çështje Ligjore në Partinë Demokratike të Shqipërisë, Ivi Kaso i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve…

Numërohen 85% e kutive të votimit, PS kryeson në 8 qarqe, PD në 4

Procesi i numërimit të votave në Shqipëri ka vijuar me ritme të ulëta në orët e natës. Në orën 04:30,…

Grushte e shkelma te shkolla “1 Maji” në Tiranë, rrihet vëzhguesi i PD-së

Një sherr i nisur mes simpatizantëve të PD dhe PS brenda KZAZ 30 te shkolla ‘1 Maj’ në Tiranë, ka…