Osmani uron Amerikën: Qytetarët e Kosovës sot e përjetojnë festën e pavarësisë së SHBA-ve si festë të tyre

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar popullin amerikan për 245 vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

​Haradinaj: Urimet më të përzemërta për shtetin amerikan, 4 korriku përçon mesazhin e lirës së kombeve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 245 vjetorin…

Kurti uron Amerikën në Ditën e Pavarësisë: Aleatë të pazëvendësueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) në 245 vjetorin e pavarësisë. Kurti shkruan…

​Rama uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 245 vjetorin e pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 245 vjetorin e pavarësisë. Rama ka shkruar…

Çitaku: Gëzuar Ditëlindjen SHBA

Ish-ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë. Çitaku ka…

​15 vjet nga shpallja e pavarësisë së Malit të Zi

Sot mbushen 15 vjet nga përfundimi zyrtar i funksionimit të Konfederatës Serbi dhe Mali i Zi. Më 21 maj të…

Nagavci: Do të sigurohem maksimalisht për pavarësinë e AKA dhe KSHC

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka garantuar se si ministre do të sigurohet për pavarësinë…

Kurti prezanton programin qeverisës: S’ka normalizim të marrëdhënieve me Serbinë nëse nuk njihet Kosova e pavarur

Mandatari për kryeministër, Albin Kurti para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka prezantuar programin qeverisës të tij duke thënë se…

Limaj: Demonstrata studentore shënuan kthesën e madhe të popullit tonë për liri e pavarësi

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar demonstratat studentore të 11 marsit 1981. Limaj thotë se demonstratat studentore shënuan…

Ambasada gjermane uron Kosovën: Gëzuar ditën e pavarësisë

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e bërjes shtet. “Ne përgëzojmë 🇽🇰 Kosovën dhe të gjithë…