​Gjukanoviq: Kurrë s’ka qenë opsion tërheqja e njohjes së Kosovës

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq ka thënë se asnjëherë nuk ka qenë në opsion tërheqja e njohjes së…

Hovenier: Menzies ishte lobues i palëkundur për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës(ShBA) në Kosovë, Jeff Hovenier, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e kolegut dhe diplomatit…

Filarmonia e Kosovës me koncert për nder të Pavarësisë

Zyra për media e kryeministrit të  Kosovës, njofton se  Albin Kurti, mori pjesë në koncertin solemn të Filarmonisë së Kosovës, organizuar…

LDK: Fjalimi i Kurtit në seancën solemne ishte përçarës e ofendues

Edhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar ndaj fjalimit të kryeministri Albin Kurti që bëri në seancën solemne të…

​Rama në përvjetorin e pavarësisë: Adoleshenca vjen me shtim të përgjegjësisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka thënë se Kosova tashmë ndodhet në vitet e adoleshencës së saj. Sipas…

Blinken uron Kosovën për 14-vjetorin e shtetësisë: Pavarësia dhe sovraniteti i Kosovës janë të pakthyeshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony J.Blinken ka uruar Kosovën në 14-vjetorin e shtetësisë së saj. Ai ka përgëzuar popullin e…

Me ngritjen e flamurit nisin aktivitetet për shënimin e 14-vjetorit të Pavarësisë

Për nder të 14-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë sot që nga ora 08:00 e mëngjesit është bërë ngritja solemne e…

Kosova shënon 14-vjetorin e Pavarësisë

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është bërë më 17 shkurt të vitit 2008 në ora 15:39 në Kuvendin e Republikës…

Nis dekorimi i sheshit për festën e pavarësisë

Tanimë kanë filluar përgatitjet për shënimin e 14-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në sheshin e kryeqytetit tanimë janë vendosur disa…