Rama: Opozita e rublave e gatoi në Tiranë thikën pas shpine ndaj Kosovës dhe Shqipërisë në Strasburg

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përcolli sot përmes rrjeteve sociale të tjera fakte, që sipas tij vërtetojnë se si “opozita…

​PD: Dënojmë përpjekjet e Serbisë që nxisin konflikt

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike Shqiptare, Aldo Bumçi, deklaroi se partia e tij po ndjek me kujdes rigoroz dhe…

​Berisha: Kur bëhej luftë në Kosovë, Rama shiste ikona të vjedhura në Paris

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se kur bëhej luftë në Kosovë, Edi Rama, shiste ikona të…

​Basha kërkon dënimin e gjenocidit serb në Kosovë: Çdo qëndrim tjetër amnisti e fshehtë ndaj Serbisë

Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama në parlament në lidhje me projektrezolutën për…

​Rama akuzon PD-në për “thika pas shpine” ndaj Kosovës, ka një mesazh edhe për Prishtinën

Kuvendi i Shqipërisë është duke diskutuar rreth “projektrezolutës mbi pabazueshmërinë e pretendimeve lidhur me trafikimin e organeve në Shqipëri dhe…

Berisha kundër amnistisë fiskale: Ka si qëllim legalizimin e parave të drogës dhe krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i zgjedhur nga Komisioni i Rithemelimit ka reaguar kundër nismës së qeverisë për amnistinë…

“Shqipëria në rrezik”, demokratët kërkojnë largimin e Ramës

Me moton “Për Shqipërinë në Rrezik” me mijëra qytetarë janë mbledhur para Kryeministrisë në Tiranë. Protesta e thirrur  nga Partia…

​Kuvendi voton sot kandidaturën e Bajram Begajt si president i Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në ora 18:00 për të votuar për presidentin e ri të Republikës së…

PD dorëzon rezolutë për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, kërkon që 15 Janari të shënohet edhe në Shqipëri

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë një projektrezolutë për gjenocidin serb…