Karriera e Buffonit nuk e sheh fundin, veterani vazhdon kontratën me Parmën

Presidenti i Parmës Kyle Krause ka njoftuar se se Gigi Buffon ka zgjatur kontratën dhe do të vazhdojë të luajë…

​Buffon zbulon arsyen e vetme pse i tha jo Barcelonës

Gianluigi Buffon bëri një rikthim të jashtëzakonshëm te Parma, klubi i tij i parë në karrierë, por portieri legjendar italian…

Parma në epërsi ndaj Juventusit – video

Shumë befasi janë duke ndodhur në ndeshjet e sotmë të kampionatit italian Serie-A. Interi dhe Juventusi janë duke pësuar nga…

​Formacionet zyrtare, Juventus – Parma

Me qëllim të kualifikimit për në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, Juventusi duhet t’i arkëtojë tre pikë të…

Fitore e vështirë e Interit përballë Cagliarit

Një tjetër fitore shumë e rëndësishme ka ardhur për Interin në xhiron e 30 të Serie-A kundër Cagliarit. Skuadra mysafire…

Buffon dënohet për shprehje blasfemike

Portieri i Juventusit Gianluigi Buffon është pezulluar me një ndeshje për shkak të blasfemisë gjatë ndeshjes kundër Parmas dhe kështu…

Parma mposht Romën, Interi vazhdon me fitore

Parma ka zhvilluar sot ndeshje si vendas kundër Romës, ku ka arritur ta befasojë me fitore, duke e mposhtur me…

Interi në stilin e kampionit, mposht Parman dhe arratiset në kreun e tabelës

Interi nuk ka të ndalur në Serie-A. “Neroazzurrët” kanë shënuar një tjetër fitore duke e mposhtur Parman në ndeshjen e…

Ndaj Parmas Interi kërkon ta bllokojë vendin e parë, formacionet zyrtare

Pas barazimit të Milanit në ballafaqim me Udinesen, Interi e ka mundësinë që ta thellojë epërsinë e pikë në +6…

Parma – Juventus, Pirlo kërkon rikthimin te fitorja, formacionet zyrtare

Pas barazimit 1-1 xhiron e kaluar me Atalantën, kampioni aktual i Italisë, Juventusi do të kërkojë t’iu rikthehet fitoreve dhe…