Të hënën dhe të martën Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët

Të hënën dhe të martën, përkatësisht më 18 dhe 19 korrik, Kuvendi i Republikës së Kosovës organizon aktivitetin tradicional “Bashkatdhetarët…

Shkarkohet kryetari i Kuvendit të Bullgarisë

Parlamenti i Bullgarisë sot mbështeti një mocion për zëvendësimin e kryetarit të tij Nikola Minçev të paraqitur nga ish-partneri i…

​Osmani dhe Gjukanoviq lënë të hapur mundësinë për korrigjim të marrëveshjes për kufirin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot me nderimet më të larta shtetërore, presidentin e Malit të Zi, Milo…

​Krasniqi: Pushteti i Kurtit nuk mund të ndalojë hetimin parlamentar për krizën energjetike

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka deklaruar se bllokimi i Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e komisionit hetimor…

Rregullorja e re e Kuvendit pritet të miratohet në seancën e radhës

Pritjes maratonike për një rregullore të re të Kuvendit të Kosovës po i vjen fundi. Pas 12 vjetësh, deputetët e…

Fermerët e Lushnjes shkuan për protestë, Rama i futi në parlament

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka ftuar të futen në Parlament disa fermerë nga Lushnja, të cilët kishin dalë…

Sulm i ri ndaj parlamentit norvegjez – vidhen të dhënat

Parlamenti i Norvegjisë u vu përsëri në shënjestër të hakerëve, gjashtë muaj pasi sistemi IT ishte rrezikuar për shkak të…

​Osmani: Në Parlamentin e Belgjikës diskutuam edhe për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron në vizitë dyditore në Bruksel. Gjatë së mërkurës Osmani u takua…

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi Protokollin për anëtarësim në NATO

Me 114 vota pro, asnjë kundër e asnjë të përmbajtur deputetët kanë miratuar Marrëveshjen për anëtarësim në Aleancën Veri-Atlantike, në…

Konjufca merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Bruksel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka udhëtuar sot për në Bruksel, për të marrë pjesë në Samitin e…