PDK themelon nëndegën në Paris

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur Kuvendin zgjedhor të nëndegës në Paris, ku kryetar është zgjedhur Lulzim Berisha. Kryetari i…

Nesër pa mjete motorike në Paris

Kryeqyteti i Francës po organizon nesër aksionin Parisi merr frymë pa makina dhe përveç autostradës, i gjithë qyteti do të…

Personi me thikë qëllohet për vdekje në aeroportin e Parisit

Policia franceze qëlloi për vdekje një burrë me thikë në një aeroport të Parisit të mërkurën në mëngjes. “Duke treguar…

​23 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes në Paris

Sot bëhen 23 vjet që nga dështimi i arritjes së ndonjë marrëveshje në mes Kosovës dhe Serbisë në Paris. Delegacioni…

90 vite nga vdekja e ish-kryeministrit të Shqipërisë

Iljaz Vrioni ka lindur në Berat në vitin 1882 dhe ka vdekur në Paris, më 17 mars 1932, ishte latifondist,…

Franca njofton planet për të ndërtuar 14 reaktorë bërthamorë

Franca ka njoftuar planet për të ndërtuar deri në 14 reaktorë të rinj bërthamorë në një masë që mund të…

Distria Krasniqi e argjendtë në Grand Prix të Parisit

Ka përfunduar gara për xhudisten kosovare Distria Krasniqi në Grand Prix të Parisit, e cila i ka sjellë Kosovës edhe…

SHBA po studion sindromën e Havanës pas sëmurjes së diplomatëve në Paris e Gjenevë

Shtetet e Bashkuara ende nuk e dinë se çfarë është Sindroma e Havanës ose kush është përgjegjës për sëmundjen, tha…