SHBA po studion sindromën e Havanës pas sëmurjes së diplomatëve në Paris e Gjenevë

Shtetet e Bashkuara ende nuk e dinë se çfarë është Sindroma e Havanës ose kush është përgjegjës për sëmundjen, tha…

Paris: Nga e premtja maskat të obligueshme në ambient të hapur, gjoba – 135 euro

Maskat duhet të mbahen sërish në rrugët e Parisit që nga e premtja për shkak të variantit omicron, i cili…

Festivali i dritave në Francë, të gjithë me maska-edhe në rrugë

Festivali i dritave në Lion të Francës tërhoqi një turmë gjigante njerëzish. Ishte një ndjesi e veçantë për ta që…

Një polic theret me thikë në Paris

Një oficer policie që nuk ishte në detyrë është plagosur rëndë sot nga një sulm me thikë në Paris, tha…

​Historiku i UNESCO-së

Përfaqësues nga 44 shtete, më 16 nëntor 1945, u mblodhën në Londër për të “ndërtuar paqe në mendjen e njerëzve”,…

E konfirmojnë nga Qeveria: Kryeministri Kurti merr pjesë në Forumin e Paqes në Paris

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marrë pjesë në Forumin e Paqes në Paris. Pjesëmarrjen e të parit të…

Parisi mbjell 170 000 pemë për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Parisi është një metropol urban me ndotje të tepërt të ajrit. Tani, kryeqyteti francez po kërkon të përmirësojë klimën e…

​Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një ditë…

​Tollovi në Paris, tifozët në pritje të zbarkimit të Leo Messit – video

Paris-Saint-Germain ka kompletuar transferimin e Lionel Messit edhe pse ende nuk është bërë shpallja zyrtare nga ana e klubit francez.…

​E ardhmja e Leo Messit, këto janë zhvillimet e reja

Babai dhe agjenti i Lionel Messit, Jorge, thuhet se do të mbërrijë në kryeqytetin francez për të zhvilluar bisedime me…
error: