Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë moti kryesisht i vranët dhe me riga lokale shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat…

​Moti sot

Instituti i Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj të mbajë edhe sot.…

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i qëndrueshëm, me përjashtim të dy ditëve të para…

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë kryesisht mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë celsius,…

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët do të vazhdojë të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit. Vranësirat në…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike, duke krijuar…

Parashikimi i motit

Dita e fundit e muajit mars pritet të jetë me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat kryesisht ditën e sotme…

Parashikimi i motit

Situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë  të mbajë edhe sot e nesër, por me rritje të lehta të…

Parashikimi i motit për ditën e diel

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do…

Sot mot me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëroi njoftoi se sot (e mërkurë) dhe nesër (e enjte) do të mbajë mot i…