​Kusari: I vetmi parandalim për të mos shkuar në një mbyllje është vaksinimi

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka apeluar tek qytetarët që të vaksinohen në mënyrë që të…

Shala dhe Mehmeti diskutojnë për bashkërendim të aktiviteteve për parandalimin e dhunës në familje

Në 10 vjetorin e miratimit të Konventës së Stambollit kundër dhunës në familje dhe dhunës ndaj grave, zëvendësministrja e Drejtësisë…

Policia aksion për parandalimin e trafikimit me armë

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm Policia e Kosovës ka nisur një operacion policor që ndërlidhet me parandalimin…

Naser Ramadani kërkon masa rigoroze për parandalimin e përhapjes së COVID-19

Në mbledhjen e komitetit për vlerësim të situatës epidemiologjike, drejtori i Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), Naser…

​Kosova dhe Shqipëria bashkë në parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, është mbajtur takimi mes përfaqësuesve të Republikës së Kosovës, të kryesuar nga Lulzim Fushtica,…

​Miratohet Plani për parandalimin dhe kontrollin e COVID-19

Është miratuar plani për parandalimin dhe kontrolli  e COVID-19 (Nëntor-Prill) Plani për parandalim dhe kontroll të Covid-19, i miratuar sot…
error: